چگونه نرخ مناسبی برای اقامتگاه خود تعیین کنم؟

تعیین نرخ اجاره بهای اقامتگاه شما کاملا به عهده شما می باشد. برای تخمین اجاره بهای اقامتگاهتان می توانید به اجاره بهای اقامتگاههای مشابه در منطقه خود استناد کنید.

  1. در قسمت میزبانی در بالای صفحه اصلی, بر روی گزینه اقامتگاه های من کلیک کنید.
  2. در لیست اقامتگاه های خود, اقامتگاه مورد نظر خود را یافته و بر روی کلید ویرایش کلیک کنید.
  3. از منوی سمت راست صفحه, گزینه اجاره بها را انتخاب کنید.

با هدف آسانسازی مراحل نرخگذاری اقامتگاه, پس از تعیین نرخهای چهارگانه , این نرخها با رعایت روزهای مختلف هفته و فصول مختلف سال, بصورت خودکار در تقویم اقامتگاه اعمال خواهد گردید.

شما می توانید با مراجعه به تقویم اقامتگاه, نرخ اجاره اقامتگاه را در روزهای خاص به میل خود تغییر دهید.

تخفیف هفتگی/ماهیانه

میزان تخفیف تخصیص یافته به رزروهای هفتگی (7 روز تا 29 روز) و رزروهای ماهیانه (30 روز و بیشتر) می باشد.

نفرات اضافی

اجاره بهای اضافی, بابت هر نفر اضافه بر تعداد نفرات مشخص شده در ظرفیت استاندارد اقامتگاه می باشد. ‎این نرخ بصورت درصدی ‏از نرخ روز اقامتگاه محاسبه می شود. لذا با افزایش یا کاهش اجاره بها در روزهای متفاوت, این نرخ نیز افزایش یا کاهش خواهد ‏یافت.‏

اجاره بهای منعطف

‎اجاره بهای یک اقامتگاه در بهترین و هوشمندانه ترین حالت, ضمن توجه به عواملی همچون مشخصات و امکانات اقامتگاه, ‏خدمات ارائه شده, منطقه و محیط پیرامونی اقامتگاه, می بایست با توجه به کشش بازار اقامت در فصول مختلف سال تنظیم گردد. لذا توصیه می شود, نرخ اجاره اقامتگاه ها در روزهای پیک مسافر افزایش یافته و در ‏روزهای کاهش مسافر به حداقل ممکن کاهش یابد, تا به اجاره رفتن اقامتگاه ها در روزهای بیشتری از سال منجر شده و رونق بیشتر اقتصاد اقامتگاهها را موجب ‏گردد.