جشن-کریسمس-ایران

برگزاری کریسمس در ویلای ییلاقی

کریسمس در ایران

کریسمس در ایران یکی از مناسبت‌های شاد و خوش رنگ و حال زمستانی است.

کریسمس به خصوص در سال‌های اخیر در ایران هم طرفدارانی پیدا کرده و با فرارسیدن این جشن بعضی از ایرانی‌ها همراه با مسیحیان این جشن را به شادی برگزار می‌کنند.

نشانه‌های محبوبیت این جشن را با نزدیک شدن به دی‌ماه می‌توان در حال و هوای فروشگاه‌ها دید.

قرار دادن کاج تزئین شده کریسمس در ویترین فروشگاه‌ها و فروش وسایل زینتی این جشن نشانه‌های محبوبیت کریسمس در میان گروهی از ایرانی‌ها است.

کریسمس-در-ایران

بعضی خانواده‎‌ها و جمع‌های دوستانه هستند که در سال‌های اخیر شب کریسمس دورهم جمع می‌شوند و این شب را جشن می‌گیرند.

با وجود اینکه کریسمس جشنی زمستانی است، سپری کردن این شب در یک ویلای ییلاقی یا کلبه زمستانی و با احتمال تماشای بارش برف از پشت پنجره حال و هوای این جشن را کامل می‌کند.

در این نوشته نگاهی می‌اندازیم به محله‌هایی در ایران که جشن کریسمس با حال و هوای پر رنگ تری احساس می‌شود و در پایان چند اقامتگاه زمستانی در نزدیکی تهران را برای گذران یک شب خاص در کریسمس امسال مرور می‌کنیم.

جشن کریسمس در ایران – خیابان میرزای شیرازی تهران

جشن-کریسمس-ایران

خیابان میرزای شیرازی تهران یکی از محله‌های تهران است که کلیسای ارامنه در آن جای گرفته و با نزدیک شدن به جشن کریسمس به رنگ سبز و سرخ درخت کریسمس و لباس پاپانوئل در می‌آید.

این خیابان که پر از اسباب‌بازی فروشی است با نزدیک شدن به آغاز سال نوی میلادی تغییر ظاهر می‌دهد.

ویترین فروشگاه‌های در این خیابان تغییر دکوراسیون می‌دهند و کاج‌های تزئین شده و عروسک‌ پاپانوئل و گوزن، ریسه‌های نور، گوی‌های تزیینی رنگارنگ براق، ستاره های نقره‌ای، جوراب پشمی سرخ‌رنگ و همه اینها از رسیدن جشن پرشور حال زمستانی مسیحیان خبر می‌دهد.

جشن-کریسمس-ویلا
جشن-کریسمس

با قدم زدن در شب‌های جشن کریسمس در خیابان میرزای شیرازی با گروه‌های موسیقی خیابانی و تکنوازهایی روبه رو می‌شوید که ساز در دست به مناسبت شب‌های روشن کریسمس می‌نوازند و بده بستان عاطفی لطیفی در فضای پیاده‌روی میرزای شیرازی راه می‌اندازند.

و اما حضور پاپانوئل ها در پیاده روی میرزای شیرازی نشانه پررنگ دیگر جشن کریسمس در این خیابان است.

البته پاپانوئل‌های اینجا به رهگذران عیدی نمی‌دهند که هیچ بلکه برای عکس گرفتن با رهگذران پول هم می‌گیرند. که البته پاپانوئل‌ها هم زندگی‌شان خرج دارد و خب حق دارند. 😊

قنادی طلایی یک قنادی قدیمی در خیابان میرزای شیرازی است که صاحبانش ارمنی هستند و شلوغی مقابل طلایی در شب کریسمس با عطر شیرینی و قهوه حال خوش شب کریسمس را چند برابر می‌کند..

جشن-کریسمس-در-ایران
قنادی طلایی میرزای شیرازی

این شیرینی فروشی شکلات‌های دست‌ساز بسیار خوشمزه‌ای دارد که در شب کریسمس مشتری‌ها برای خرید مقابلش صف می‌کشند.

«پروک» یک شیرینی معروف و محبوب قنادی طلایی است که از دو لایه نان شیرینی و یک لایه مارمالاد میوه فصل تهیه می‌شود.

این شیرینی هم طرفداران زیادی دارد و اسمش با قنادی طلایی پیوند خورده.

قنادی کوچک و محبوب طلایی در خیابان میرزای شیرازی، پلاک ۱۵۱ قرار دارد.

ساندویچ طلایی یکی از فروشگاه‌های قدیمی و محبوب ارامنه در خیابان میرزای شیرازی است که به طعم نوستالژیک ساندویچ‌هایش معروف است.

منوی ساندویچی طلایی شامل ساندویچ ژامبون، همبرگر، هات داگ، کوکتل، مرغ، مغز و زبان است که به سلیقه مشتری با نان باگت یا نان بلوکی سرو می‌شود.

سس خردل دست‌ساز ساندویچ طلایی خیلی معروف است. البته به تندی! جوری که بعد از خوردن، بخار خردل از سر و صورت‌تان بیرون می‌زند.

جشن کریسمس در ایران- محله جلفای اصفهان

جشن-کریسمس-در-ایران-جلفا

اهالی جلفا بذر سرزمین خود را به اصفهان آوردند و به جای غربت‌نشینی رنگ و شکل و شهر قدیمی خود را در کنار زاینده رود بازآفرینی کردند.

با قدم زدن در مسیر خیابان حکیم نظامی اصفهان به محله‌ای وارد می‌شوید که  تاریخی از کوچ ارامنه نخجوان به اصفهان را در دوره شاه صفوی در سینه سنگ‌فرش شده خود دارد.

جلفای اصفهان منطقه ارمنی نشین اصفهان است. ارامنه جلفا که در دوران شاه عباس صفوی به زور به اصفهان کوچانده شدند، بذر سرزمین خود را به اصفهان آوردند و به جای غربت‌نشینی، رنگ و شکل و شهر قدیمی خود را در کنار زاینده‌رود بازآفرینی کردند.

جلفا محله‌ای با شکل و شمایل معماری ارمنی نخجوان اما با مصالح و خشت و گل معماری ایرانی ساخته شده است.

به محله جلفا که وارد می‌شوید، حال و هوای شهر به شکل محسوسی دگرگون می‌شود.

با نزدیک شدن به جشن کریسمس و سال نوی میلادی، فضای این محله گل از گلش می‌شکفد.

جشن-کریسمس-جلفا

در مسیر این خیابان‌های سنگ‌فرش شده جا به جا کاج‌های آذین بندی شده، ریسه‌های نور را می‌شود دید.

ویترین و نمای فروشگاه‌ها و کافه‌ها با روبان‎های قرمز، تزئینات براق و کاج‌ها رنگ و لعاب کریسمس به خود می‌گیرد و جا به جا می‌شود صدای معاشرت پر شور و حال اهالی جلفا با لحن و زبان شیرین ارمنی را که برای جشن آماده می‌شوند، شنید.

در این روزها جلفا لبریز از بوی کاج و چراغ‌های رنگی و عطر شیرینی و شکلات‌هایی می‌شود که هوش از سر می‌پراند و شب‌های ریسه‌های نور جلفا را پرنور و چراغانی می‌کند..

کلیسای وانک، کلیسای مریم، کلیسای بیت‌اللحم، کلیسای گئورگ مقدس در این محله اصفهان واقع شده‌اند.

ساندورچ آرابو

ساندویچ-آرابو
ساندویچ آرابو

در کوچه کلیسای وانک یکی از ساندویچی‌های قدیمی محله جلفا به نام آرابو قرار دارد که انواع ساندویچ‌های پر و پیمان و خوشمزه‌اش معروف و پرطرفدار است.

کافه موسیو آراکل

کافه-موسیو-آراکل

کافه آراکل یکی از کافه رستوران‌های دوست‌داشتنی در محله جلفای اصفهان است که علاوه بر منوی خوشمزه و متنوع، فضای استثنایی زیبا و تماشایی هم برای گذراندن زمانی آرامش‌بخش به مشتریانش می‌بخشد.

فضای کافه یک خانه بزرگ با نمای ایران قدیم و معماری زیبای ایرانی است.

قاب چوبی پنجره‌های رنگی این خانه با پرده‌های تور سفید، میز و صندلی چوبی لهستانی، حوض سبز میان حیاط با گلدان‌های شمعدانی رنگارنگ  و… همه اینها فضایی دلنشین ایجاد کرده که این کافه را به یکی از مقاصد جذاب گردشگری در اصفهان تبدیل کرده است.

اگر دوست دارید فضای خاص محله جلفا را در دوران کریسمس از نزدیک درک کنید، برنامه یک سفر زمستانی به اصفهان را بچینید و با اجاره سوئیت و آپارتمان مبله در اصفهان سفر دلچسبی را تجربه کنید.

گذران جشن سال نوی میلادی با منظره زمستانی

اگر دوست دارید کریسمس امسال را همراه با خانواده یا دوستان‌تان در حال و هوایی زمستانی و خاص جشن بگیرید، اقامتگاه‌هایی که در ادامه معرفی می‌شود را از دست ندهید.

ویلا تریبلکس با استخر آبگرم در کوهسار

۳۱۵۶۸۰۷ 1 کریسمس در ایران

مشاهده و رزرو

غوطه ور شدن در استخر آب گرم روباز در یک شب سرد زمستانی، تجربه‌ای است که در این ویلای شیک دو خوابه انتظار شما را می‌کشد.

این ویلای بزرگ با امکانات رفاهی کامل و امکانات و تفریحی مثل میز بیلیارد و فوتبال دستی و استخر روباز آبگرم اقامت شاد و جذابی را برایتان می‌سازد.

روی شاه نشین این ویلا می توانید منظه زیبای اطراف و آسمان برفی را تماشا کنید.

این ویلای دنج از چهار طرف با دیوارهای بلند محصور شده و از بیرون دید ندارد.

اجاره ویلا لاکچری بین شمشک و فشم

جشن-کریسمس-ویلا
مشاهده و رزرو

این ویلای دوبلکس شیک با انواع امکانات رفاهی، چشم اندازی زیبا به سمت باغ‌های منطقه میگون، رودخانه شمشک و کوه‌های اطراف دارد.

طبیعت بکر و ییلاقی پیرامون ویلا، حال و هوای آرامش بخش و دلچسبی برای مسافران این اقامتگاه می‌سازد.

‎این ویلای سه خوابه که دو ایوانش به سمت منظره‌ای کارت پستالی باز می‌شود، در میان یک باغ میوه 2هزار و 500 متری و در شیب کوه قرار گرفته.

یک ایوان مجهز شده با تجهیزات گرمایشی، نهر آب جاری در باغ، میز بیلیارد، فوتبال دستی، دارت، سیستم صوتی و باربکیو بعضی از امکانات این ویلا است.

رزرو ویلا دوبلکس در فشم

جشن-کریسمس-ویلا

مشاهده و رزرو

با اقامت در این ویلای مجهز دوبلکس،  یک شب سرد زمستانی در میان طبیعت کوهستانی منطقه فشم را در فضایی گرم، با امکانات رفاهی و آرامشی دلچسب تجربه می‌کنید.

این ویلا در منطقه کوهستانی فشم و زمستان‌های سرد و پر برف اش قرار دارد و منظره  طبیعت زمستانی از پشت شیشه‌های ویلا تماشایی است.

ویلا به صورت دوبلکس ساخته شده که در طبقه پایین پذیرایی ، آشپزخانه ، سرویس بهداشتی و تراس واقع شده و طبقه بالا نیز شامل نشیمن، دو اتاق خواب و ایوان است.

رزرو ویلا استخردار در دماوند

۳۱۵۳۰۷۸ 1 کریسمس در ایران

مشاهده و رزرو

این ویلای زیبای دوبلکس در منطقه خنک و ییلاقی دماوند قرار داشته و همه امکانات رفاهی و تفریحی برای ساختن یک شب استثنایی را دارد.

ویلا  دوخوابه با دو ایوان و منظره‌ای زیبا و طبیعی در محوطه باغی 1700 متری قرار دارد.

استخر آب گرم، سیستم صوتی و تصویری حرفه‌ای و امکاناتی مثل فوتبال دستی، میزبیلیارد، آلاچیق و آتشکده تمام سنگ بعضی از امکانات این ویلا برای گذران یک شب دلچسب زمستانی است.

رزرو ویلا با استخر آبگرم در لواسان

۳۱۵۸۸۸۲ 1 کریسمس در ایران

مشاهده و رزرو

این ویلای شیک یک خوابه در یک شهرک ویلایی در منطقه خوش آب و هوا و ییلاقی لواسان واقع شده که تا تهران حدود ۱۰ کیلومتر فاصله دارد.

ویلا دارای استخر روباز آبگرم با سیستم تصفیه اتوماتیک است و شما در یک فضای سرد زمستانی از شنا در استخر آب گرم لذت می‌برید.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

لطفاً امتیاز دهید

پریسا سجادی

ثبت دیدگاه

جاجیگا را دنبال کنید