میزبانی مسئولانه در جاجیگا

میزبانان می بایست با دقت به مسئولیت های خود در قبال میهمانان و همچنین در قبال محیط و اجتماع خود, بیاندیشند. میزبانی می تواند تجربیات غنی و لذت بخشی را برای میزبان به ارمغان بیاورد ولیکن در کنار آن مسئولیت ها و تعهداتی را نیز به همراه خواهد داشت.

موارد زیر در کنار استانداردهای میزبانی در جاجیگا, می تواند به مسئولیت پذیری شما بعنوان میزبان بیافزاید.

الف. ایمنی

تماس های اضطراری

شماره های تماس در موارد اضطراری همچون, شماره اورژانس, شماره نزدیکترین بیمارستان و درمانگاه به اقامتگاه و شماره تماس اضطراری خود, را در برگه ای چاپ کنید و در مکان مناسبی در اقامتگاه در معرض دید میهمانان قرار دهید.

جعبه کمکهای اولیه

جعبه کمکها اولیه اقامتگاه خود را مهیا نموده و در مکان مناسبی در دسترس میهمانان قرار دهید.

کپسول آتشنشانی

کپسول های کوچک خانگی را برای خاموش کردن آتش در شرایط اضطراری تدارک دیده و در مکان مناسب قرار دهید. از سلامت کپسول ها اطمینان یابید و پیش از اتمام تاریخ انقضا, کپسول را شارژ کنید.

خروج اضطراری

در و یا پله خروج اضطراری را با نصب علایم خروج اضطراری برای میهمانان مشخص کنید.

ظرفیت اقامتگاه

حداکثر ظرفیت اقامتگاه را متناسب با گنجایش منطقی اقامتگاه تعیین نموده و در رزروهای خود آن را مسئولانه رعایت کنید.

خطرات احتمالی

موارد و نقاطی که پتانسیل ایجاد خطر برای میهمانان دارند را در منزل خود یافته و رفع کنید و یا پیش از رفع آن برای میهمان مشخص نمایید. کابلهای برق را ایمن نمایید و از ایمنی راه پله مطمئن شوید. اشیاء خطرناک را از اقامتگاه خود خارج نمایید.

مناسب سازی برای کودکان

اقامتگاه خود را برای حضور کودک میهمان خود مناسب سازی نمایید. در غیر اینصورت, مناسب نبودن اقامتگاه برای کودکان را در مقررات اقامتگاه مشخص نمایید.

ب. همسایه ها

میزبانی مسئولانه شامل رعایت حال همسایگان می باشد.

با همسایه خود صحبت کنید

همسایه های شما نیز اغلب مشتاقند از امور محیط خود مطلع شوند. با ایشان صحبت کنید و توضیحات بیشتری از نحوه کار اقامتگاه خود ارائه کنید, بگویید که دلیل رفت و آمد افراد غریبه چیست و خیالشان را راحت کنید.

تعیین مقررات حمایتی

مقرراتی برای حمایت از حقوق همسایگان خود وضع کنید, مطمئن شوید میهمانان شما از مواردی که باید رعایت کنند مطلع می شوند و یادآوری کنید تا همسایگان اقامتگاه را آزرده ننمایند.

پارکینگ

اطمینان یابید که میهمانان, محدوده پارکینگ همسایگان شما را اشغال ننمایند.

سرو صدا

به میهمانان یادآوری کنید تا با ایجاد سر و صدا, برای همسایگان مزاحمت ایجاد نکنند.

مقررات اقامتگاه

برای اطلاع میهمانان خود, موارد فوق را در قسمت مقررات اقامتگاه درج نمایید.

ت. قوانین و مقررات

پیش از شروع میزبانی, بدانید چه قوانین و مقررات محلی, صنفی و و یا کشوری, بر کار شما تاثیر می گذارند. لذا از این قوانین اطلاع یافته و از آنها تبعیت کنید.

پ. بیمه

پوش بیمه ای مناسب, همچون بیمه حوادث و بیمه مسئولیت را برای اقامتگاه خود فراهم آورید,

جاجیگا نیز در حال تلاش است تا با رایزنی با بیمه های پیشرو کشور, پوشش بیمه ای متناسب را برای میزبانان و میهمانان فراهم آورد. با تکمیل این امر, این خدمت جدید نیز بصورت رایگان به کاربران تقدیم خواهد شد.

نکته: توجه نمایید که این نوع بیمه, جایگزین پوشش های بیمه ای کاملی همچون بیمه حوادث و بیمه مسئولیت که می بایست توسط مالک اقامتگاه انجام گیرد نخواهد بود.