چگونه جزییات تحویل اقامتگاه را با میزبان خود هماهنگ کنم؟

میهمان و میزبان می بایست بطور مستقیم جزییات و شرایط تحویل اقامتگاه را با یکدیگر هماهنگ نمایند.

رعایت موارد زیر, فرایند تحویل را آسان خواهد نمود:

مکالمه مستقیم با طرف مقابل ضروریست

پیش از شروع یک رزرو, جزییات و چگونگی تحویل اقامتگاه را از طریق ارسال پیام درون سیستمی با طرف مقابل مبادله نمایید. همچنین در صورت نیاز می توانید از شماره تماسی که در اختیار شما قرار داده شده است برای هماهنگی و یافتن آدرس دقیق در روز ملاقات استفاده کنید.

از جزییات رزرو خود مطلع باشید

بعد از نهایی شدن یک رزرو, با مراجعه به سند رزرو صادر شده, از جزییات مهم رزرو خود همچون تاریخ و ساعت ورود و خروج, آدرس دقیق اقامتگاه, شماره تماس میزبان و میهمان, تعداد مهمانها و غیرو… مطلع باشید.

از وضعیت راه ها و شرایط آب و هوایی باخبر شوید

در شرایط نامساعد جوی و یا ترافیک ناشی از ازدحام گردشگران, می بایست صبوری بیشتری تا رسیدن به مقصد و تحویل گرفتن اقامتگاه به خرج دهید. حتما میزبان خود را از تاخیر پیش آمده مطلع سازید.

تحویل اقامتگاه

بسیاری از میزبانان, شخصا برای تحویل اقامتگاه حاضر می شوند, بعضی کلید را در جایی گذاشته و یا از طریق همسایه ای قابل اطمینان, به میهمان میرسانند. در هر صورت میزبان موظف است, در روز تعیین شده و در ساعات مشخص شده, اقامتگاه را به میهمان خود تحویل دهد. در صورتی که میهمان, به موقع جهت تحویل گرفتن اقامتگاه حاضر نشود, اقامتگاه تحت رزرو او باقی مانده و وجهی بابت عدم حضور میهمان, قابل پرداخت نخواهد بود.