چگونه میهمان شوم؟

نکات زیر کمک می کند تا درک بهتری از چگونگی رزرو اقامتگاه و میهمان شدن در ‎جاجیگا‎, بدست آورید ...

1

برای خود حساب کاربری ایجاد کنید

ابتدا می بایست برای خود حساب کاربری ایجاد کنید تا برای جاجیگا قابل شناسایی شوید و بتوانید تنظیمات دلخواه را مطابق میل خود اعمال نمایید.

حساب کاربری من حاوی چه مطالبی ست؟

برای ایجاد حساب کاربری مبتدی, اطلاعاتی همچون شماره موبایل, نام و نام خانوادگی کافی می باشد.
در این سطح از کاربری شما می توانید اقامتگاه مد نظر خود را رزرو کنید.
حساب کاربری (نمایه کاربری) شما بیانگر خصوصیات شخص شما خواهد بود, لذا بهتر است سایر اطلاعات کاربری خود همچون تصویر خود و شهر محل سکونت خود را نیز به نمایه کاربری خود بیافزایید.

چه اطلاعاتی از من قابل مشاهده است؟

درشرایط معمول تنها اطلاعاتی همچون اسم کوچک, تصویر شما و شرحی که درباره خود می نویسید برای سایرین قابل مشاهده خواهد بود. تنها هنگامی که برای رزرو اقامتگاهی اقدام کنید, نام خانوادگی و شماره تماس شما برای هماهنگی بیشتر, برای میزبان مربوطه قابل مشاهده خواهد گردید.
‎‎
‎سایر اطلاعات ثبت شده, بطور کاملا محرمانه ذخیره شده و قابل ‏دسترسی نمی باشد.

چرا حساب کاربری خود را ارتقاء دهم ؟

برای انجام اموری همچون میزبان شدن و یا دریافت اعتبارهای هدیه جاجیگا, با تکمیل اطلاعات هویتی همچون تصویر کارت ملی, حساب کاربری خود را به سطح "تایید شده" ارتقا دهید.
ارتقا حساب کاربری رایگان است.
دریافت و تایید اطلاعاتی همچون اطلاعات هویتی, شماره تلفن همراه,کد ملی و تصویر کارت ملی, برای افزایش ایمنی کاربران جاجیگا بوده و زمینه ساز تعامل ایمن و توام با آسودگی کاربران با یکدیگر می باشد.

2

جستجو, مقایسه و انتخاب اقامتگاه

با استفاده از قسمت جستجو و فیلترهای پیشرفته, ابتدا اقامتگاه مورد نظر خود را بیابید و سپس به سهولت, پرداخت و رزرو کنید!‏

چگونه اقامتگاه مطلوب خود را بیابم ؟

ابتدا می توانید با انتخاب استان و شهر مورد نظر و با وارد کردن تعداد میهمانان, در کادر جستجوی صفحه اول وبسایت, از گزینه های ارائه شده در صفحه جستجو بازدید کنید. برای جستجوی دقیق تر, می توانید با استفاده از فیلتر های تعبیه شده, جستجوی پیشرفته تری انجام دهید.
فیلتر هایی همچون:
محدوده اجاره بها / نوع اقامتگاه (ویلا, آپارتمان, سویت, ...) / موقعیت مکانی ( ساحلی, جنگلی, کوهستانی,...) / امکانات موجود در اقامتگاه ( همچون مبلمان, اتاق ورزش, یخچال, تلویزیون, وسایل پخت و پز, اینترنت, پارکینگ, ...) و غیرو .

چگونه کیفیت اقامتگاهها را مقایسه کنم ؟

با مقایسه اطلاعات ارائه شده در نمایه کوچک هر اقامتگاه در صفحه جستجو, می توانید مقایسه اولیه ای داشته باشید, سپس با گشودن صفحه نمایه اصلی اقامتگاههای منتخب, مشخصات و امکانات دقیق هر یک را مطالعه نموده و مقایسه نمایید.
امتیازات دریافتی اقامتگاهها از میهمانان قبلی که بصورت ستاره (*****) در نمایه هر یک درج می گردد, نشانگر میزان رضایت کلی میهمانان قبلی از اقامت خود می باشد.
نظرات ثبت شده از جانب میهمانان قبلی هر اقامتگاه نیز در نمایه(پروفایل) آن اقامتگاه درج گردیده و قابل مشاهده می باشد.

چگونه می توانم اقامتگاه مد نظرم را رزرو کنم؟

برای رزرو اقامتگاه مورد نظر خود می‌بایست وارد صفحه اقامتگاه شوید و پس از تعیین تعداد نفرات و تاریخ ورود و خروج، درخواست رزرو خود را به‌صورت رایگان ثبت کنید. درخواست رزرو شما توسط میزبان دریافت می‌شود و در صورت تایید میزبان, شما حداکثر 3 ساعت فرصت دارید تا با پرداخت کل صورت‌حساب، رزرو خود را قطعی کنید.
تا حداکثر سه درخواست رزرو به‌صورت همزمان قابل ثبت است.

3

ابزارهای ارتباطی مابین میهمان و میزبان

ابزارهای متنوعی برای ارتباط به موقع مابین میهمان و میزبان مهیا شده تا مراحل رزرو اقامتگاه به درستی و با اطلاعات کامل انجام پذیرد.

چگونه از وضعیت درخواست رزرو مطلع شوم؟

برای سرعت بخشیدن به فرایند پاسخگویی, پس از تایید درخواست رزرو اقامتگاه توسط میزبان, این تغییر وضعیت با بهره گیری از سامانه اس ام اس جاجیگا و همچنین سرویس ایمیل کاربران به اطلاع میهمان مربوطه خواهد رسید تا در اسرع وقت, با سرکشی به حساب کاربری خود در وبسایت جاجیگا, از وضعیت درخواست رزرو خود آگاهی یافته و اقدامات لازم را به انجام برساند.
هرگونه تغییری در وضعیت رزرو, به همین روش به اطلاع دو طرف خواهد رسید.

فرایند تحویل اقامتگاه چگونه است؟

بعد از قبول درخواست اجاره توسط میزبان و پس از قطعی شدن رزرو اقامتگاه, سند رزرو قطعی حاوی اطلاعات کامل رزرو , نام و نام خانوادگی, تعداد نفرات, تاریخ و ساعت ورود و خروج, جزییات صورتحساب, آدرس دقیق اقامتگاه و شماره تماس میزبان و میهمان برای هر دو طرف ارسال می گردد.
لذا میهمان قادر خواهد بود پیش از شروع سفر با میزبان تماس گرفته و هماهنگی های لازم برای تحویل گرفتن اقامتگاه را به انجام برساند و سپس با خیالی آسوده سفر خود را آغاز نماید.

آیا راهی برای ارتباط با میزبانان وجود دارد؟

گاهی ممکن است میهمان پیش از رزرو اقامتگاه, سوالاتی در مورد شرایط منزل و یا شرایط عمومی منطقه داشته باشد, یا ممکن است میزبان, پیش از قبول درخواست اجاره بخواهد سوالاتی از میهمان بپرسد.
با هدف پاسخ به این نیاز, جاجیگا امکان مکالمه مابین کاربران را از طریق سیستم پیام داخلی فراهم نموده است تا همه میهمانان و میزبانان قادر باشند به یکدیگر پیام فرستاده و یا به سوالات مطرح شده پاسخ گویند. (این سرویس در حال پیاده سازی می باشد)

4

میهمان محبوب میزبانان باشید

میهمانان محبوب, با نظرات درج شده میزبانان در نمایه کاربری ایشان مشخص گردیده و در سفر های بعدی خود, به سرعت توسط میزبانان پذیرفته می شوند. میهمانان محبوب از هدایای اعتباری جاجیگا نیز بهره مند خواهند شد.

بعضی قواعد را بهتر است از ابتدا رعایت کنید

میهمانان محبوب, به حفظ پاکیزگی و نظافت محیط و حفاظت و نگهداری از اقامتگاه و امکانات و وسایلی که در اختیارشان قرار گرفته توجه می کنند, و سعی می کنند در هنگام ترک اقامتگاه, آن را همانگونه که از میزبان تحویل گرفته اند به ایشان تحویل دهند.
هم میهمان و هم میزبان می تواند پس از خاتمه سفر نظرات خود را در مورد نوع رفتار, کیفیت اقامتگاه و خدمات دریافتی در نمایه (پروفایل) نفر مقابل درج کنند. لذا میهمانان و میزبانان بعدی ایشان از نظرات مثبت یا منفی کاربران قبلی آگاه خواهند گردید.

صورت حساب رزرو را چگونه پرداخت کنم؟

کلیه مراحل دریافت و پرداخت اجاره بها, در جاجیگا, به‌صورت آنلاین و از طریق درگاه‌های مطمئن بانکی به انجام می‌رسد. میهمانان و میزبانان هیچگاه نیاز پیدا نخواهند کرد تا در زمینه اجاره بها به‌طور مستقیم با یکدیگر مذاکره و چانه زنی نمایند.
در هنگام قطعی شدن یک رزرو, کل مبلغ صورت حساب توسط میهمان پرداخت می‌شود. مبلغ اجاره بها در روز بعد از ورود میهمان و اطمینان از تحویل اقامتگاه, به میزبان واریز می‌شود.
در صورت لغو رزرو قطعی توسط میزبان , تمامی مبلغ پرداختی به‌صورت خودکار, به کیف پول میهمان بازگردانده خواهد شد. توضیحات بیشتر

کارمزد جاجیگا, چگونه محاسبه می‌شود؟

تمام خدمات ارایه شده به میهمانان از جمله عضویت در جاجیگا, ارتقا حساب کاربری و ثبت درخواست رزرو در وبسایت, تماما به‌صورت رایگان انجام می‌پذیرد.
محل درآمد جاجیگا شامل درصدی اندک از هر رزرو است که به عنوان کارمزد از میزبان دریافت می‌شود.