چگونه میهمان شوم؟

نکات زیر کمک می کند تا با اطلاع کافی در جاجیگا رزرو کنید و مهمان شوید ...

جستجو در سایت

1- ابتدا ثبت‌نام کنید

ابتدا ثبت‌نام کنید تا برای جاجیگا قابل شناسایی شوید و بتوانید تنظیمات شخصی خودتان را اعمال کنید.

حساب کاربری حاوی چه مطالبی ست؟

هنگام ثبت‌نام کافیست نام، نام خانوادگی و شماره موبایل خود را وارد کنید. با این سطح کاربری می توانید اقامتگاه مورد نظر خود را رزرو کنید. با افزودن تصویری از خود احتمال تایید رزرو توسط میزبانان را افزایش می دهید. ایمیل خود را نیز وارد کنید تا از پیشنهادات فصلی جاجیگا جا نمانید :)

چه اطلاعاتی از من قابل مشاهده است؟

هنگامی که رزرو خود را در سایت قطعی کنید نام، نام خانوادگی، شماره تماس و تصویر کاربری شما برای هماهنگی بیشتر در سند رزرو درج می شود و برای میزبان قابل مشاهده خواهد بود. همچنین وقتی نظر خود را در مورد یک اقامتگاه ثبت کنید نام کوچک و تصویر کاربری شما برای دیگران قابل مشاهده خواهد بود.‎‎ ‎سایر اطلاعات ثبت شده, بصورت کاملا محرمانه ذخیره شده و قابل ‏دسترسی نمی باشد.

چرا بهتر است حساب کاربری خود را تکمیل کنم؟

تکمیل اطلاعات ارتباطی همچون ایمیل باعث سهولت بیشتر در عملکرد سامانه و تسهیل در ارسال پیشنهادات جذاب فصلی برای کاربران می شود. تکمیل اطلاعات هویتی همچون کد ملی موجب افزایش ایمنی کاربران جاجیگا بوده و زمینه ساز تعامل ایمن و توام با آسودگی کاربران با یکدیگر می باشد.

2- جستجو, مقایسه و انتخاب اقامتگاه

با استفاده از جستجوی پیشرفته سایت, ابتدا اقامتگاه مناسب خود را بیابید و رزرو کنید.‏‏

چگونه اقامتگاه مناسب خود را بیابم ؟

می توانید استان و یا شهر مقصد را جستجو کنید یا از گزینه "جستجو در نقشه" استفاده کنید. تعداد میهمانان و تاریخ ورود و خروج را در قسمت فیلتر ها وارد کنید. اقامتگاه‌های منطبق با جستجو برای شما لیست می شوند. همچنین می توانید با استفاده از فیلتر های تعبیه شده, جستجوی پیشرفته تری انجام دهید. مواردی همچون: محدوده اجاره بها / نوع اقامتگاه (ویلا, آپارتمان, سوئیت, ...) / موقعیت اقامتگاه ( ساحلی, جنگلی, ییلاقی) / امکانات موجود در اقامتگاه ( همچون سیستم سرمایش یا گرمایش, استخر, وسایل پخت و پز, اینترنت, پارکینگ, ...) و غیرو .

چگونه کیفیت اقامتگاهها را مقایسه کنم ؟

با مقایسه اطلاعات ارائه شده در نمایه هر اقامتگاه در صفحه جستجو, می توانید مقایسه اولیه ای داشته باشید, سپس با کلیک بر آن وارد پروفایل کامل اقامتگاههای مد نظر شوید, مشخصات و امکانات دقیق هر یک را مطالعه نموده و مقایسه نمایید. امتیازات دریافتی اقامتگاهها از میهمانان قبلی که بصورت ستاره (*****) در نمایه هر یک درج می گردد, نشانگر میزان رضایت میهمانان قبلی از اقامت خود می باشد. نظرات ثبت شده از جانب میهمانان قبلی نیز در انتهای پروفایل ثبت شده و اطلاعات باارزشی از اقامتگاه در اختیار شما می گذارد.

چگونه اقامتگاه مد نظرم را رزرو کنم؟

برای رزرو اقامتگاه مورد نظر خود می‌بایست وارد صفحه اقامتگاه شوید و پس از تعیین تعداد نفرات و تاریخ ورود و خروج، درخواست رزرو خود را به‌صورت رایگان ثبت کنید. درخواست رزرو شما توسط میزبان دریافت می‌شود و در صورت تایید میزبان, شما حداکثر یک ساعت فرصت دارید تا با پرداخت صورتحساب از طریق درگاه های امن بانکی، رزرو خود را قطعی کنید و سند رزرو قطعی (واچر) را دریافت کنید. تا حداکثر دو درخواست رزرو به‌صورت همزمان قابل ثبت است.

3- ابزارهای ارتباطی مابین میهمان و میزبان

ابزارهای متنوعی برای ارتباط به موقع مابین میهمان و میزبان پیش بینی شده تا مراحل رزرو با سرعت و دقت بیشتر انجام پذیرد.

چگونه از وضعیت درخواست رزرو مطلع شوم؟

برای سرعت بخشیدن به فرایند پاسخگویی, پس از تایید یا رد درخواست رزرو توسط میزبان, این تغییر وضعیت با بهره گیری از سامانه اس ام اس متنی و تماس های خودکار صوتی و همچنین سرویس ایمیل به اطلاع میهمان می‌رسد تا در اسرع وقت از وضعیت درخواست رزرو خود آگاهی یافته و اقدامات لازم را به انجام برساند. در مواقع ضروری تیم پشتیبانی جاجیگا نیز با دو طرف رزرو تماس خواهند گرفت. هرگونه تغییری در وضعیت رزرو, به همین روشها به اطلاع دو طرف خواهد رسید.

فرایند تحویل اقامتگاه چگونه است؟

پس از قطعی شدن رزرو اقامتگاه, سند رزرو قطعی حاوی اطلاعات کامل رزرو , نام و نام خانوادگی, تعداد نفرات, تاریخ و ساعت ورود و خروج, جزییات صورتحساب پرداخت شده, آدرس دقیق اقامتگاه و شماره تماس میزبان و میهمان برای هر دو طرف ارسال می گردد. میهمان می باید پیش از شروع سفر با میزبان تماس گرفته و هماهنگی های لازم برای نحوه و زمان تحویل گرفتن اقامتگاه را به انجام برساند و سپس با خیالی آسوده سفر خود را آغاز نماید.

آیا پیش از رزرو راهی برای ارتباط با میزبان وجود دارد؟

ممکن است میهمان پیش از رزرو اقامتگاه, سوالاتی در مورد شرایط منزل و یا شرایط عمومی منطقه داشته باشد, یا ممکن است میزبان, پیش از قبول درخواست رزرو بخواهد سوالاتی از میهمان بپرسد. در این مواقع دو طرف رزرو می توانند با ارسال "پیام " در کادر مخصوص تعبیه شده در صفحه رزرو اقامتگاه، سوال و یا جواب خود را در مراحل مختلف رزرو برای طرف مقابل ارسال نمایند و سپس در صورت رفع ابهام رزرو را قطعی نمایند.

4- میهمان محبوب میزبانان باشید

میهمانان محبوب, با رعایت رسم میهمانی در دوره اقامت, در رزروهای بعد به سرعت و با شرایط بهتر توسط میزبانان پذیرفته می شوند. میهمانان محبوب از هدایای اعتباری جاجیگا نیز بهره مند خواهند شد.

بعضی قواعد را بهتر است از ابتدا رعایت کنید

میهمانان محبوب, به حفظ نظافت و حفاظت و نگهداری از اقامتگاه و امکاناتی که در اختیارشان قرار گرفته توجه می کنند, و سعی می کنند در هنگام ترک اقامتگاه, آن را همانگونه که از میزبان تحویل گرفته اند به ایشان تحویل دهند. یک مهمان محبوب موقع خروج، وسایل را سرجایش می گذارد، شیر آب را می بندد و کلید برق و روشنایی را خاموش می کند و کیسه زباله ای که در دوره اقامت پر شده است را به پشت درب منزل منتقل می کند. یک میهمان منضبط اقامتگاه را در ساعت مشخص شده به میزبان تحویل می دهد تا فرصت کافی برای نظافت و مرتب کردن منزل پیش از ورود میهمان بعدی فراهم باشد.

صورتحساب رزرو را چگونه پرداخت کنم؟

کلیه مراحل دریافت و پرداخت اجاره بها, در جاجیگا, به‌صورت آنلاین و از طریق درگاه‌های مطمئن بانکی به انجام می‌رسد. میهمانان و میزبانان هیچگاه نیاز پیدا نخواهند کرد تا در زمینه اجاره بها به‌طور مستقیم با یکدیگر مذاکره و چانه زنی نمایند. در هنگام قطعی شدن یک رزرو, کل مبلغ صورت حساب توسط میهمان پرداخت می‌شود. مبلغ اجاره بها در روز بعد از ورود میهمان و اطمینان از تحویل اقامتگاه, به میزبان واریز می‌شود. در صورت لغو رزرو قطعی توسط میزبان , تمامی مبلغ پرداختی به‌صورت خودکار, به کیف پول میهمان بازگردانده خواهد شد.

کارمزد جاجیگا, چگونه محاسبه می‌شود؟

تمام خدمات ارایه شده به میهمانان از جمله عضویت در جاجیگا, ارتقا حساب کاربری و ثبت درخواست رزرو در وبسایت, تماما به‌صورت رایگان انجام می‌پذیرد. محل درآمد جاجیگا شامل درصد کوچکی از مبلغ اجاره بهاست که به عنوان کارمزد از میزبان دریافت می‌شود.